Eshop

akce
kontakty
Mobil: (+420) 776 239 416, 774 344 310
Mail: karhan.truhlarstvi@gmail.com adresa Průmyslová 913/12
747 23 Bolatice provozní doba
Pondělí - Úterý: 8 – 17:00
Středa: 8 - 16:30
Čtvrtek - Pátek: 8 – 16:00

Podlahy - prodej a montáž podlah

Která podlaha bude pro mě ideální variantou?


Vinylová podlaha

Vinyl vládne trhu s podlahovými krytinami. Vyrábí se z PVC a je složena z několika vrstev. Důvod její oblíbenosti je zcela prostý – odolný, nenáročný na údržbu, příjemný při chůzi. Zejména tedy ženy ocení širokou škálu dekorů – od imitace dřeva až po imitaci dlažby. Vinyl v clicku (na zámek) s použitím doporučené podložky tlumí kročejový hluk a má malý tepelný odpor, což umožňuje a zvyšuje použití podlahového vytápění. Ušetří Vám tak peníze vynaložené za energii.


Vinyl se také hodí k obložení schodiště.


V naší nabídce najdete vinyl lepený, v clicku (s nášlapnou vrstvou 0,3mm/pro domácnosti, 0,5mm/komerční využití), na HDF desce nebo ekologický vinyl.


Dodáváme podlahy od firem a výrobců:

- KPP

- Floor Forever

- Gerfloor

- Wineo

- Arbiton – SPC podlaha s minerálním jádrem

- Kahrs 

- Dobré podlahy


Čím je ekologická SPC podlaha výjimečná?

Je to nová generace vinylových podlah, která obsahuje minerální jádro (zaručuje maximální odolnost a rozměrovou stabilitu), bez ftalátů a škodlivých změkčovadel, 100% voděodolná, má velmi nízký tepelný odpor a extra pevný zámkový spoj. Jednoduše se pokládá a snadno se udržuje. Je vhodná do bytových i komerčně zatěžovaných prostor.

Kolekce Liberal a Amaron vynikají reálnou strukturou dřeva a jsou dostupné v XXL formátu.
Vinyl v roli

Mnohými nazvané „lino“. Má dokonalou zvukovou izolaci, je měkký a příjemný při chůzisnadný na údržbu. Díky textilní podložce, která je součástí podlahy dokáže vyrovnat drobné nerovnosti podkladu. Je ideálním řešením pro renovace, může se položit na stávající podlahu, je proto i vhodným řešením pro dočasnou ochranu nynější podlahy. Mezi další výhody zcela jistě patří snadná pokládka, v místnosti o velikosti do 30m2 se nemusí celoplošně lepit, pokud tedy podlahu nepokládáte na podlahové topení.

V naší vzorkovně najdete širokou škálu dekorů firmy Gerflor.

Dřevěná podlaha

S dřevěnou podlahou budete mít v interiéru přírodu na dosah ruky. Se správnou péčí Vám kvalitní podlaha vydrží na celý život. Sluší jak modernímu, tak tradičnímu interiéru. Jedna z hlavních výhod je ta, že se při jejím poškození dá zbrousit, má výbornou tepelnou a zvukovou izolaci, je sama o sobě teplá a vyzařuje z ní klid. Na rozdíl od umělých podlah je minimálně nabitá statickou elektřinou, nepřitahuje tak prach ani alergeny.

Měla by se pokládat do místnosti, kde se teplota pohybuje kolem 20 ºC a vlhkost vzduchu okolo 60%. Je vhodná i na podlahové vytápění.

Nevýhodou se může zdát její údržba. Dřevěná podlaha se doporučuje stírat suchým nebo lehce navlhčeným hadrem s použitím speciálních přípravků na dřevo. Dřevěné podlahy s olejovou úpravou se doporučuje alespoň 2x ročně naolejovat. Dřevěné podlahy s lakovanou úpravou doporučujeme po několika letech renovovat (přebrousit) a následně nalakovat, aby získala zpátky krásný a zdravý vzhled. Životnost lze ovlivnit také použitím např. Leštěnky či vosku.

V našem studiu máme vystaveny dekory třívrstvých dřevěných podlah značky Kährs a Floor Forever – Timber Top, Inspiration wood. Drtivou většinu tvoří dekory Dubu – je to totiž tvrdá dřevina s výbornými vlastnostmi, nereaguje na světlo, je odolná proti namáhání a na rozdíl od jiných dřevin málo nabobtnává.
Laminátová podlaha

Současné laminátové podlahy na první pohled nerozeznáte od dřeva. Vybírat můžete opravdu z velmi pěkných dekorů. Laminát se skládá z nosné dřevovláknité desky s pryskyřicí, protitahové vrstvy a dezénové nášlapné vrstvy z potištěného papíru.

Mezi hlavní výhody této podlahy patří poměr kvality a ceny, rychlá pokládka (plovoucí způsob), dlouhá životnost. Je antistatická a vhodná pro alergiky. Mezi nevýhody však patří její tvrdost, chladnost a hlučnost oproti dřevu a vinylu.


V nabídce máme značky:

Classen

1Floor